Skip to main content

Bij de imker

Schaapskooi

Bij de imker

Onze imker is op zaterdag 23 mei van 10.00 tot 14.00 uur aanwezig. Tijdens deze periode ben je van harte welkom om hem op te zoeken en alles te vragen wat je altijd al hebt willen weten over bijen en het leven in de bijenkast. Hij vertelt graag over het gedrag van bijen, hun belangrijke rol in de natuur en hoe honing tot stand komt.

Daarnaast is er de mogelijkheid om samen met de imker een kijkje in de bijenkasten te nemen. Op een veilige en begeleide manier zie je van dichtbij hoe een bijenvolk leeft en samenwerkt. Je ontdekt hoe de kast is opgebouwd, hoe de verschillende taken binnen een bijenvolk verdeeld zijn en hoe indrukwekkend georganiseerd deze kleine insecten eigenlijk zijn.

Een bezoek aan de imker is een mooie kans om meer inzicht te krijgen in het leven van bijen en hun betekenis voor ons ecosysteem.

Schijndel Actief

Op zaterdag 23, zondag 24 mei en maandag 25 mei worden diverse wandelingen, excursies, rondleidingen en workshops georganiseerd. Word zelf actief en ervaar kunst en cultuur in Schijndel. Je kunt het volledige programma van Schijndel Actief met de knop hieronder bekijken.

Bekijk Schijndel Actief-activiteiten

Praktische informatie

De imker is aanwezig van 10.00 tot 14.00 uur en je kunt vrij binnenlopen gedurende deze tijden. Een bezoek is gratis. Je vindt de imker op het terrein van de Schaapskooi Schijndel, Martemanshurk 12 in Schijndel.